July 18, 2024

Majanduslanguse ajal on normaalne hakata mõtlema alternatiivsetele võimalustele, kuidas teenida lisaraha, kuid kui teil on kiusatus mõelda, et hasartmängud on üks neist headest alternatiividest, siis peate lugemist jätkama.

Kui sa astud kasiinosse ja vahetad oma raha žetoonide vastu, oled sa oma ainsa eelise ära müünud: algul kasiinost eemale jäämine. Kasiinod võivad tuua suurepäraseid etendusi, toitu ja meelelahutust, kuid statistiliselt ei too nad sulle palju enamat.

Suur äri ja suur kasum

Ütlemine, et kasiino-hasartmängud on tulutoov äri, oleks alahinnatud. 2020. aastal ulatusid kommertskasiinode hasartmängutulud umbes 30 miljardi dollarini, mis on COVID-19 pandeemia tõttu peaaegu 30% langus võrreldes 2019. aastaga pärast seitsmeaastast pidevat kasvu.

Siiski on hasartmängud suur äri. ja pole üllatav, kust need kasumid tulevad: Las Vegast külastavad tavalise aasta jooksul kümned miljonid inimesed, kellest mõned loodavad võita rohkem raha, kui nad sinna tulid. Ameerika Ühendriikide hasartmänguassotsiatsiooni aruande “State of the States 2021” kohaselt on Ameerika Ühendriikides üle 450 kommertskasiino. Need kasiinod tõid 2018. aastal osariikidele ja kohalikele omavalitsustele 6,7 miljardit dollarit hasartmängumaksu.

2018. aastal andis USA ülemkohus USA osariikidele loa seadustada spordikihlvedusid, kui nad seda soovivad. Üheksa osariigis, sealhulgas Texases, on see endiselt täielikult ebaseaduslik. Seitsmes ülejäänud osariigis on mingisugune seadusandlus menetluses.

Juhusemängud

Matemaatika on universaalne keel ja see valetab harva. Igal mängul, mida kasiinos mängite, on statistiline tõenäosus, et te ei võida – iga kord. Kuigi see maja eelis on iga mängu puhul erinev, aitab see lõppkokkuvõttes tagada, et kasiino ei kaotaks aja jooksul mängijatele raha.

Inimeste puhul, kes on tõesti head blackjackis, võib kasiino eelis olla vaid 0,5%, kuid teatud tüüpi mänguautomaatide puhul võib mängija eelis olla 35% – ja teised mängud jäävad kusagile vahepeale. Mänguautomaatide koefitsiendid on sageli ühed halvimad, ulatudes maksimaalse mündimängu kasutamisel ühest 5000-st kuni ühest 34-miljonilisest võiduvõimaluseni.

Maja eelis ei ole ilmselgelt ületamatu – inimesed võidavad (mõnikord märkimisväärselt). Siiski tähendab see, et mida rohkem sa mängid, seda rohkem töötab matemaatika sinu vastu ja seda suurem on tõenäosus, et sa lähed kasiinost välja vähem raha rahakotis, kui sa sinna sisenesid.

Kõik on (mitte) võitjad

Kõik need kasumid on kasiino patroonide kõigi kahjumite kogunemise tulemus igal aastal. Loomulikult võib osa rahast tulla kasiinosisestest muudest kohtadest, kuid selle tööstusharu leivateenija on mängud.

Nüüd mõtle, et sa lähed kasiinosse ja sul on tunne, et sa võidad need koefitsiendid (või kasumi), sest õnn (mis iganes see ka poleks) on sinu poolel. Pole tõenäoline. Sa ei saa isegi ei võidu- ega ka kaotusseeriatele panustada. Kui sul oli hulk halbu käsi, siis tõenäosus, et see muutub võidusarjaks, lihtsalt ei ole olemas. Seda lihtsalt ei ole kaartides – ega ka matemaatikas.

Kihlvedude Rip Current

Peale kasiinode meelelahutuse satuvad mõned inimesed siiski sõltuvusse, mis ületab kaugelt mängude meelelahutusliku väärtuse. Ainult väike protsent mänguritest jõuab sellesse punkti, kuid kahjuks moodustavad nende kahjumid hinnanguliselt veerandi kasiinode kasumist. Seda enam on vaja mõista maja eelist ja seda, kuidas see töötab mängija vastu, kes on kaotanud märkimisväärse summa ja veedab kasiinos palju aega, et seda tagasi võita. Mida rohkem mängija püüab edasi saada, seda rohkem tõmmatakse teda täiendavatesse kaotustesse.

Kas hasartmängud on elujõuline alternatiiv lisaraha teenimiseks?

Igal kasiinos mängitaval mängul on statistiline tõenäosus, et sa ei võida, mistõttu on hasartmängud ebapiisav võimalus neile, kes soovivad oma sissetulekut suurendada. Kuigi maja eelis on iga mängu puhul erinev, aitab see lõppkokkuvõttes tagada, et kasiino ei kaotaks aja jooksul raha. Kuigi hasartmängud võivad olla meelelahutuslikud, on teie parimates rahalistes huvides mitte teha panuseid.

Kuidas kasiinod oma raha teenivad?

Kuigi kasiinod võivad teenida mõningast raha toidu, meelelahutuse ja muude kohtade pealt, on tööstusharu leivateenija siiski mängud. Märkimisväärne osa kasiinode kasumist tuleneb kõigi kasiinoklientide poolt igal aastal kogutud kahjumite kogumisest.

Kas rohkem mängimine suurendab võidu tõenäosust?

Iga mängu tõenäosus on kasiino kasuks. See tähendab, et mida rohkem sa mängid, seda rohkem töötab matemaatika sinu vastu ja seda suurem on tõenäosus, et sa lähed kasiinost välja vähem raha rahakotis, kui sa sinna sisenesid.

Kokkuvõttes

Peaaegu iga kord on teie rahalistes huvides mitte minna sellesse kasiinosse ja teha panust – matemaatika lihtsalt ei ole teie sõber. Need, kes tahavad ikkagi oma õnne proovile panna, peaksid kindlasti loobuma, kui oled veel ees. See võidukäik, mis teil on, on kindlasti ainult teie peas.