June 22, 2024

10. Loiduse põhjus

Hasartmängud mõjutavad teie elu negatiivselt. Kui olete tavakasutaja, võisite aeg-ajalt oma tööst ilma jääda hilisõhtuste mängude tõttu kasiinos. Teisest küljest, kui pärast suuremat kaotust proovite töötada, ei suuda te keskenduda, sest teie meel on hõivatud kaotusest tulenevate masendavate mõtetega. Paljud mängurid sõltuvad “õnnefaktorist” ja hakkavad unistama, et kaotavad lõpuks huvi oma töö vastu.

9. Tulemuseks on depressioon ja ärevus

Hasartmängusõltuvus võib olla ärevuse, depressiooni ja paljude muude vaimsete probleemide põhjuseks. Hasartmängusõltuvuse surve võib tekitada kohutavat emotsionaalset valu, mis võib aja jooksul ainult süveneda. Kui olete mängur ja tunnete ärevust või depressiooni, soovitatakse teil kohe abi otsida. Hasartmängusõltuvuses on kõige suurem enesetappude arv. Üksikisikud on sellest kinnisideest rabatud ja nad muutuvad meeleheiteks ja lootusetuks, uskudes, et enesetapp on ainus väljapääs valust.

8. Halvestab teie füüsilist tervist

Kui olete regulaarselt hasartmänge mänginud, on teie füüsiline tervis kaalul. Inimesed, kes mängivad impulsiivselt hasartmänge, hakkavad oma tervist eirama. Lisaks võib hasartmängusõltuvusest tulenev stress isegi põhjustada stressi teie südames, eriti pärast šokeerivaid rahalisi kaotusi. Emotsionaalne kukkumine võib teie kehale negatiivselt mõjutada. Puhas õnnemäng, see põhjustab teile ainult valu ja ei midagi muud. Kas see pole mitte üks suuremaid põhjusi hasartmängudest hoidumiseks?

7. Teeb sind isekaks, tujukaks ja ebaviisakaks

Olen olnud tunnistajaks paljudele inimestele, kes pärast hasartmängudega tegelemist läbisid moraalse muutuse hullemaks. Harjumus hävitab inimese eetiliselt ning muudab ta tujukaks ja ebaviisakaks. Ahnus hoiab ta meele kinni kujuteldavas rahas, muutes ta lõpuks isekaks. Pahandatud mängurid ei mõtle teistele inimestele. Nende ainus elueesmärk on sõltuvust rahastada ja kaotatud raha tagasi võita.

6. Paneb sind kaotama oma sõpru

Võib-olla mõtlete, kuidas see teie harjumus paneb teid sõpru kaotama. Noh, kui teil on harjumus hasartmänge mängida, on tõenäolisem, et kui mitte täna, võib-olla laenate hiljem neilt raha. Võimalik, et te ei saa sagedaste kahjude tõttu neid õigel ajal maksta. See põhjustab teie suhetes tõesti pingeid. Lisaks paneb teie sõltuvus teid oma sõpru ignoreerima, kuna olete hasartmängudega hõivatud. Siis võid isegi seltskondlikest väljasõitudest ja mõnest väga olulisest sündmusest ilma jääda.

5. Rikub teie pere ära

Mängurid on reformimiseks liiga karmid, osutuvad lõpuks luuseriteks ja neil pole perekonda. Ükski hing ei taha siin maailmas olla koos mänguriga, kes on pahur, ebastabiilne ja raha raiskab. Tulemuseks on see, et abikaasa esitab abielulahutuse või lihtsalt lahkub partnerist. Paljud pered on selle katastroofilise kinnisidee tõttu lahku löönud.

4. Kutsub esile kuritegevuse

Hasartmängude võlu sunnib inimesi oma mängu toetamiseks toime panema kuritegusid. Impulsiivne mängur ei jäta seda sõltuvust kunagi isegi siis, kui tal pole raha, ja võtab selle asemel ette kuritegevuse, et rahastada oma põhilist hasartmänguvajadust. Mõned inimesed pöörduvad isegi perevägivalla poole ja piinavad oma abikaasat igapäevaselt.

3. Juhib teid teie eesmärgist kõrvale

Kui teie elu on seotud hasartmängudega ja lihtsalt hasartmängudega, saab sellest teie peamine tegevus. Kogu teie jõulisus, motivatsioon, energia ja inspiratsioon on seotud ainult hasartmängudega ja te kipute kaotama keskendumise oma elu põhiaspektidele. Kui teil on mingeid erilisi andeid või hobisid, siis on kõige tõenäolisem, et neid hobisid ei eelistata ja te otsustate neid ignoreerida.

2. Peatab kõik teie tulevased eesmärgid ja püüdlused

Kui olete hasartmängudest sõltuvuses, on ilmne, et lõpetate tulevikule mõtlemise. Mängur elab alati hetke jaoks ja soovib vaid kohest rahuldust, et tunda seda, mida tuntakse kui “mängijaid kõrgel”. Siis on väga raske keskenduda mõnele tulevikuväljavaatele, kuna nad kipuvad elama fantaasiamaailmas, panustades ja unistades suurest jackpotist. Püüdluste ja kõigi tulevikueesmärkide eiramine on väärtusetu elu elamine ja seetõttu on see üks peamisi põhjusi hasartmängudest hoidumiseks.

1. Needus, mis hävitab sind rahaliselt

Kui teil on impulsiivne hasartmänguhullus, ei kulu tohutu rahalise augu väljakaevamiseks palju aega. Hasartmängud võivad kiiresti ära võtta sadu või isegi tuhandeid dollareid ja suurendada teie võlgu. Olen näinud, et inimestel kulub võlgade kustutamiseks palju aastaid ja oma püüdlustes nad isegi pankrotistuvad, mis lõpuks laastavad nii rahalist kui ka isiklikku elu. Raha on põhjus, miks me kõik elame ja seetõttu on kõige suurem hasartmängude vältimise põhjustest raha säästmine.