June 22, 2024

Viimase nelja aasta jooksul on spordikihlvedu tõusnud varjust ja jõudnud peavoolu. Aastakümneid eksisteerinud hasartmänguvastane stigma on Ameerika populaarkultuuris kiiresti kadunud, avades ukse tohutule, mitme miljardi dollari suurusele legaalsele spordikihlvedude tööstusele.

Kuna spordikihlvedude tegemine on nüüd paljudes osariikides seaduslik, soovivad miljonid spordifännid esmakordselt siseneda kihlvedude turule.

Kuid kust alustada, kui te ei ole terminoloogiaga kursis?

Siin on sissejuhatus, kuidas spordikihlvedusid teha, koos 12 asjaga, mida iga algaja peab teadma.

Kuidas panustada spordile algajatele: 12 nõuannet

1. Favoriidid vs. underdogid

Kui kihlveokontode tegijad avaldavad mängule kihlveoliini, otsustavad nad kõigepealt, milline meeskond peaks olema favoriit ja milline alavõitja.
Favoriit on see meeskond, kes on tõenäolisemalt mängu võitnud ja saab oma koefitsiendi kõrvale miinusmärgi. Alavõitja eeldatavasti kaotab ja saab plussmärgi.

Kui mäng on tõesti 50/50, avavad kihlveokontorid selle kui “pick” või “pick’em”.

2. Spreadid

On kaks peamist viisi, kuidas panustada favoriidile või underdogile. Esimene on punktivahe, mis on panus võidu marginaalile.

Eagles on 1. nädalal -4,5 favoriit Lionsi üle. See tähendab, et igaüks, kes panustab Philadelphia peale, peab Eaglesi võitu saama 5 või rohkem punktiga. Igaüks, kes panustab Detroiti peale, peab Lions kaotama 1-4 punktiga või võitma mängu.

Eagles võidab 7 punktiga: Eaglesi panustajad võidavad.
Eagles võidab 3 punktiga: Lions’i panustajad võidavad.
Lions võidab 3 punktiga: Lions’i panustajad võidavad.

Punktivahed on kohandatud vastavalt meeskonna võimekusele ja paljudele teistele teguritele. Seetõttu on Colts 8-punktiline favoriit võõrsil madalseisus Texans’i vastu, samal ajal kui Eagles on väiksem favoriit võõrsil Lions’i vastu.

Spreadid on saadaval igas spordialas, kuid kõige levinumad on kõrgema punktisummaga spordialad nagu korvpall ja jalgpall.

3. Moneylines

Teine võimalus panustada favoriidile või underdogile on moneyline. Moneyline’i panus nõuab, et valiksite lihtsalt mängu võitja, ja kasutab väljamakse arvutamiseks Ameerika koefitsiente.

Ameerika koefitsiendid keskenduvad 100 dollari suuruse võidu ümber.

Seega, kui panustad -200 favoriidile, pead sa riskima 200 dollarit, et võita 100 dollarit või mis tahes osa sellest – 20 dollarit, et võita 10 dollarit, 2 dollarit, et võita 1 dollar jne.

Kui panustad +200 alavõitjale, võidad iga panustatud dollari eest 2x oma raha – $100, et võita $200, $10, et võita $20, $1, et võita $2 jne.

Tagasi Colts-Texans’ile. Krediidiennustajad usuvad, et Indianapolis on palju tugevam meeskond. Seega, et panustada Coltsile lihtsalt mängu võitmiseks, tuleb riskida märkimisväärse summaga.

Colts on -375 – see tähendab, et sa pead riskima 375 dollarit, et võita 100 dollarit või 37,50 dollarit, et võita 10 dollarit.

Texans on +300. Kui panustad 100 dollarit, võidad 300 dollarit. Või kui panustad 5 dollarit, võidad 15 dollarit.

Miks pead sa siis riskima favoriidile rohkem, kui võidad alavõitjale?

Seda nimetatakse mahla ja nii säilitavad spordiennustused oma eelise kihlvedude tegijate ees.

Rahaliinid on saadaval kõigi spordialade puhul, kuid neid kasutatakse peamiselt madalama punktisummaga spordialade, nagu pesapall, jäähoki ja jalgpall, kihlvedude tegemisel.

4. Over/Unders (kogusummad)

Lisaks favoriidi ja underdogi joone määramisele seavad koefitsientide tegijad ka mõlema meeskonna poolt mängus kokku saavutatud punktide arvu. Seda nimetatakse kogusummaks ehk over/under.

Seejärel saavad kihlvedude sõlmijad panustada sellele, kas mäng läheb üle või alla kogusumma. Sa ei püüa ära arvata täpset skoori (kuigi ka see panus on võimalik).

Eagles-Lions mängul on total 46 – see on NFL-i mängu puhul umbes keskmine.

Kui panustad over’ile, siis on vaja 47+ punkti.
Kui panustad alla, siis on vaja 45 punkti või vähem.
Kui see langeb täpselt 46 peale, on see push ja panused makstakse tagasi.
over under näide fanduel

Over/under’i kontseptsiooni rakendatakse paljude erinevate panuste puhul.

Tom Brady üle või alla 295,5 söötmise jaardi
LeBron James üle 7,5 söötu
Yankees üle 93,5 võidu

5. Mis on minu panuse kõrval olev -110 number?

Paljude panuste puhul võite näha kahte numbrit – levikut, näiteks -4,5, ja selle all olevat koefitsienti, näiteks -110.

Spread on see, kui suure võidumarginaaliga peab teie meeskond võitma
-110 koefitsient on hind, mida pead maksma, et panustada selle vahe peale.
mahla näide spordikihlvedude puhul

Ütleme, et panustad DraftKingsis Coltsile.

Spread on -8, seega oma panuse võitmiseks peate Indy võitma 9+ punktiga.
“Mahl” on -110. Seega peate panustama 110 dollarit, et võita 100 dollarit, või 11 dollarit, et võita 10 dollarit.
Kui panustad 11 dollarit, et võita 10 dollarit ja Colts võidab 14 punktiga, võidad 10 dollarit. Kui Colts võidab 3 punktiga, kaotate 11 dollarit.

NFL-i kihlveod on tavaliselt -110 mõlemal poolel.

Kuid näiteks MLB-võistluste puhul, kus favoriit on peaaegu alati -1,5 ja alavõitja +1,5, on mahla suurus erinev, sõltuvalt kahe meeskonna vahelisest võimekuse erinevusest.

6. Kuidas panustada

OK, nüüd te teate, mida iga panus tähendab. Kuidas te siis neid paigutate?

Enamik spordiennustusi teeb selle üsna lihtsaks.

Navigeerige soovitud mängu ja panuse tüübi juurde
Klõpsake “panustamise lahtrit”
Panus ilmub teie panustamissedelisse
Sisestage oma panuse summa
Esitage panus

Iga meeskond on rivistatud koos vastavate joontega. Nii et selles videos oli USC 14-punktiline underdog Alabama vastu. USC panustamiseks klõpsake lihtsalt selle nime vastas oleval lahtril.

7. Kuhu panustada: Parimad online-spordiennustused

Kus saab siis tegelikult panustada?

Enam kui pooltes USA osariikides on mingisugune seaduslik kihlvedude sõlmimine võimalik, kuid umbes 20 osariigis on täielik online-panustamine. Teistes on kihlvedude tegemine võimalik ainult kohapeal kasiinodes, võidusõiduradadel ja muudes kohtades.

Legaliseerimise jälgimine kõigis 50 osariigis
Täielik spordiennustuse nimekiri osariikide kaupa
Siin on NBA Championship Futures’i koefitsiendid, mida pakub BetMGM Sportsbook:
Uuendatud 25. aprillil 2023 – BetMGMi pakutavad koefitsiendid – võivad muutuda.

2022/2023 NBA meeskonna BetMGM Futures koefitsiendid
Boston Celtics +225
Phoenix Suns +400
Milwaukee Bucks +600
Philadelphia 76ers +700
Golden State Warriors +800

8. Kui palju panustada

Lõppkokkuvõttes on teil lõplik sõnaõigus, kui palju riskite mänguga, kuid hea reegel on, et riskite ainult sellega, mida saate endale lubada kaotada. Spordikihlvedude tegemine on maraton, mitte sprint. On häid ja halbu päevi. Selle tulemusena soovitame tasase panustamise lähenemisviisi.

See tähendab, et panustad igas mängus sama palju ja riskid ainult 1% kuni 5% oma pangakontolest mängu kohta (pangakonto on algsumma, mis on sinu käsutuses, et panustada). Näiteks kui alustad 100 dollariga, ei tohiks riskida rohkem kui 5 dollarit mängu kohta.

Kasutades kindlaid panuseid, kaitsevad panustajad end selle eest, et nad ei kaotaks kogu oma pangakontot halva perioodi jooksul, kuid seavad end ka positiivse investeeringu tasuvuse (ROI) jaoks, kui neil läheb hästi.

9. Parlays

Parlay on kihlveotüüp, kus kaks või enam panust on omavahel seotud, et luua üks suurema väljamaksega panus, kuid kõik panused peavad võitma.

Nii et selle asemel, et panustada 10 dollarit igale kolmele mängule, võite teha ühe 10 dollari suuruse panuse, mis maksab rohkem välja, kui kõik kolm meeskonda võidavad. Aga kui ka üks neist kaotab, kaotate oma 10 dollarit.

Väljamaksed sõltuvad sellest, kui palju panuseid te kaasate ja millised on nende panuste hinnad.

See MLB parlay koos Mariners +114, Mets -220 ja Marlins ja Marlins -134 maksab +443.

Veelgi populaarsem kui traditsioonilised parlay’d, mis sisaldavad mitut mängu, on sama mängu parlay, mille teerajajaks on FanDuel ja mida pakuvad nüüd peaaegu kõik spordiennustused.

See funktsioon võimaldab teil teha mitu panust samast mängust, kusjuures iga sündmuse korrelatsioon on sisse hinnatud. See tähendab, et kui panustad Rams-Bengals mängus üle 51 ja Matthew Staffordil üle 2,5 söödu, ei saa sa täielikku parlay väljamakset, sest need sündmused toimuvad suurema tõenäosusega koos.

Sama mängu parlay’d on väga populaarsed eraldiseisvate NFL-i ja NBA mängude puhul.

10. Props

Enamiku inimeste jaoks ei piisa enam kihlvedudest levikutele ja kogusummadele panustamiseks.

Props – lühend ettepanekute kihlvedudest – võib olla mis tahes panus, mis ei ole tavaline punktivahe, moneyline või total.

Aga kui inimesed viitavad rekvisiitidele, siis räägivad nad tavaliselt mängijate rekvisiitidest nagu:

  • Steph Curry üle või alla 5,5 assisteerimise.
  • Max Scherzer üle või alla 7,5 strikeouti
  • Derrick Henry esimene TD +500

Nagu punktide levikutes, tuleb ka rekvisiitide puhul sageli maksta vastavat hinda.

Siin on Scherzeri strikeoutide kogusumma Redsi vastu 7,5. Aga FanDuel’i liinide järgi on tõenäolisem, et ta läheb alla, seega tuleb maksta järsku hinda, et panustada under kui over.

Kui hakkate spordikihlvedude tegemisega tõsiselt tegelema, on rekvisiidid suurepärane koht alustamiseks.

USA spordiennustused pakuvad iga mängu kohta sadu rekvisiite, mis loovad suurema rünnakupinna, kuna nad ei suuda kõiki neist korralikult hinnastada. Isegi kui sa ei loo omaenda statistilisi mudeleid, võib konkreetsete rekvisiitide jälgimine ja nende hinnastamise mõistmine aidata sul spordiennustuse ees olla.

11. Osta parim liin

Liinid võivad sõltuvalt spordiennustusest erineda, sest erinevatel raamatukogudel on erinevad kliendid. Selle tulemusena võib üks kihlveokontor panna Cavs’ile -8, samal ajal kui teine on -7,5.

Juurdepääs rohkem kui ühele spordiennustusele võimaldab teil osta parimat joont. Täiendava poole punkti saamine ei pruugi tunduda suur tehing, kuid pikemas perspektiivis annab see raha juurde ja suurendab sinu võiduvõimalusi.

Meie live-koefitsientide leheküljed toovad automaatselt iga mängu jaoks välja parima joone.

12. Tehke kindlaks oma tugevad ja nõrgad küljed

Tegemist ei ole Monopoly rahaga, seega tahad veenduda, et jälgid oma edusamme. Kõige lihtsam viis seda teha on meie auhinnatud (ja tasuta!) rakendus, millel on suurepärased funktsioonid, nagu live-panuste katte tõenäosus ja koefitsientide ostmine, see võimaldab teil ka jälgida kõiki oma panuseid peaaegu igas spordialas.

Ja see on väärtuslik, sest nii saad kihlvedudega alustades kindlaks teha, kus on sinu tugevad ja nõrgad küljed. Kas oled edukamalt panustanud NFL-i või NBA-le? Kas sa oled edukam, kui võtad mängijaid või over/undereid? Neid kõiki on hea teada ja see võib võimaldada teil maksimeerida oma võite.