July 18, 2024

Kruiisilaeva kasiino hasartmängud on mõnede kruiisilaevade reisijate jaoks suur asi. Te teate, kuidas te sageli kuulete, et inimesed kruiisilaevadel planeerivad oma päeva meelelahutuse, ekskursioonide ja söögikordade ümber? Eile õhtul kuulsin pealt vestlust, kus kuueliikmeline grupp planeeris kogu oma järgmise päeva ümber laeva kasiinos veedetud aja.

Teiste kruiisituristide jaoks on kasiino pigem uudishimu pardal kui midagi muud. Mis on kõik need lauamängud? Kas inimesed võidavad kruiisilaevade kasiinos mängides tegelikult raha – või tasuta kruiisi?

Kruiisiuudiste, ülevaadete ja nõuannete saamiseks tellige TPG kruiisi uudiskiri.

Kui oled uudishimulik, olen kokku pannud vastused kõige sagedasematele küsimustele, mida inimesed kruiisilaevade kasiinode kohta küsivad. Mõned vastused võivad teid üllatada.

Kas kõikidel kruiisilaevadel on kasiinod?

Enamikul suurtest, peavoolu kruiisilaevadest on kasiinod, sealhulgas Carnival Cruise Line’i, Royal Caribbean’i, MSC Cruises’i, Holland America’i, Norwegian Cruise Line’i (v.a Pride of America), Celebrity Cruises’i, Princess Cruises’i ja Virgin Voyages’i laevadel.
Spetsiaalsetel kruiisilaevadel, nagu Disney Cruise Line, Paul Gauguin ja enamik ekspeditsioonikruiisilaevu, kasiinosid ei ole. Premium-kruiisilaevadel Oceania Cruises ja Cunard on kasiinod, Viking, Azamara ja Windstar Cruises aga mitte. (Windstar ja Azamara eemaldasid tegelikult oma laevadelt kasiinod ja kasutasid ruumi ümber).

Luksuslikest kruiisilaevadest on Silversea ja Seabourn oma mitteekspeditsioonilaevadel kasiinod; Regent Seven Seasil on kasiinod kõigil oma laevadel. Väiksematel luksuslaevadel, nagu Ponant, Ritz-Carlton, Scenic ja Emerald, ei ole kasiinosid. Jõekruiisilaevadel ei ole kasiinosid, isegi mitte USA jõgedel, kus “riverboat”-hasartmängud on mõeldud kasiinolaevadele, mitte jõekruiisilaevadele.

Kas kruiisilaevade kasiinod on sadamas avatud?

Kui mõned erandid välja arvata, ei ole kruiisikasiinod avatud, kui laevad on sadamas. Üldiselt on nende tegevus piiratud sellega, et nad tegutsevad ainult siis, kui laev on rahvusvahelistes vetes. Seetõttu ei ole ka Norwegiani Pride of America’l kasiinot. Kuna laev teeb kruiise ainult Hawaiil, ei lahku see kunagi USA vetest.

Samuti on kruiisijad sageli üllatunud, kui nad kuulevad, et Alaska kruiiside ajal on kasiino mõnel õhtul suletud. Heaks näiteks on kruiisid, mis sõidavad viimasel õhtul Victoria’st, Briti Kolumbiast Seattle’i. Laev liigub otse Kanada vetest USA vetesse, ilma et ta jõuaks kunagi rahvusvahelisse avamerre, mistõttu kasiino suletakse öösel enne Victoriasse saabumist ja ei avata seda kruiisi ajal uuesti.

Sadamate hulka, mis praegu lubavad kruiisilaevadel laeva sadamas viibimise ajal oma kasiinosid kasutada, kuuluvad Bermuda ja Malta, kus kruiisilaevadel tuleb taotleda hasartmängulitsentsi. Bermuda on lubanud litsentseeritud laevadele kasiinotegevust kella 21.00 ja 5.00 vahel alates 2013. aastast. See on ideaalne olukord, sest Bermudal ei ole maismaa kasiinosid ja paljud kruiisilaevad ööbivad Bermuda kruiisidel sadamas. Malta, kus on maismaakohased kasiinod, lubab litsentside saanud laevadel avada oma kasiinod kella 18.00 ja 6.00 vahel.

Millised kasiinomängud on kruiisilaevadel?

Kruiisilaevade kasiinodes toimuv mängimine hõlmab tavaliselt kombinatsiooni mänguautomaatidest ja lauamängudest, näiteks kolmekaardipokker, Caribbean stud poker, craps, blackjack ja rulett. Mõnel laeval võivad olla saadaval ka piirkondlikult populaarsed lauamängud, nagu Texas Hold’em ja pai gow.

Kas kruiisilaeva kasiinos saab raha võita?

Enamik kruiisilaevade kasiinomänge toimivad samade reeglite ja väljamaksete protsentide alusel, mida leiad maismaakasutuses; seega on vastus jaatav, kruiisilaevade kasiinos saab raha võita.

Sotsiaalmeedia postitused ja kasiinode teadaanded näitavad, et vähemalt väike käputäis inimesi võidab regulaarselt neljakohalisi ja mõnikord isegi viiekohalisi väljamakseid mänguautomaatidest. Kuid täpselt nagu maismaa kasiinos, on ka siin palju lihtsam oma panust kaotada kui sellist raha võita.

Kui palju kasiinopunkte on vaja tasuta kruiisi saamiseks?

Nagu maismaa kasiinodes, kehtestab iga pardal hasartmänge pakkuv kruiisilaevandusettevõte oma kriteeriumid, mille alusel saab teenida soodustusi liini kasiino-treeningprogrammi või mängijaklubi kaudu. Punktid on üldiselt seotud mängitud aja ja mängitud rahasummaga, sealhulgas võidetud ja ringlusse lastud rahaga.

Sarnaselt lennufirma lojaalsusprogrammile kogunevad kasiinopunktid tavaliselt aasta jooksul, teenides sulle paremaid soodustusi, kui töötad üha kõrgema staatuse taseme suunas. Üheks selliseks soodustuseks on iga-aastased tasuta või soodushinnaga kruiisid, mis algavad sageli tasuta (ehk kompenseeritud) sisekabiinidega suhteliselt madalatel staatuse tasemetel.

Paljud kasiinod lubavad teil ka sobitada kasiinostatust maapealsete kasiinode (või isegi teiste kruiisiliinide) staatusega, mis annab teile eelise. Näiteks ma ei ole Carnivaliga juba mõnda aega kruiisil käinud ja ma ei ole kunagi mänginud selle laeva kasiinodes, kuid ma liitusin Carnivali mängijaklubiga selle Fun Match programmi kaudu. Registreerimisel laadisin üles ühe konkureeriva kruiisiliini pakkumise ja MGMi mängijaklubi kaardi. Nüüd, kui ma Carnivali veebisaidile sisse login, näidatakse mulle kasiinopakkumisi, mis sisaldavad tasuta ja soodushinnaga kruiise.

Mõned kruiisiliinid annavad ka koheseid preemiaid üksikute kruiiside eest teenitud punktide (st kulutatud raha) eest, sõltumata staatusest. See oleks nagu lennufirma, mis annab tasuta tulevasi lende reisijatele, kes kulutasid kõige rohkem raha lendude eest, olenemata nende lojaalsusstatusest.

Enamik peavoolu kruiisilaevu kasutavad kompenseeritud kruiise, et täita kajutid kuupäevadel, mil neil on eeldatavasti liiga palju vabu kohti. Need lisapakkumised tunduvad sageli juhuslikud, kuid on üldiselt suunatud pigem turunduslikel eesmärkidel kui suure mängimise eest makstava tasu eest. Uued mängijad võivad saada neid soodustusi pärast madalat mängutaset, sest kruiisireisid on alati huvitatud uute kasiinomängijate ligimeelitamisest.
Kõik see kokku tähendab, et väikese arvu kruiiside eest teenitud punktide eest on võimalik saada tasuta kruiis, samuti garanteeritud tasuta kruiisid, kui teie punktid tõusevad kruiisilaevade kasiinode lojaalsusprogrammides sätestatud mängutasemetele.

Milline on parim kasiinomäng, mida kruiisilaeval mängida?

Parim kasiinomäng, mida kruiisilaeval mängida, on see, mis on sinu jaoks kõige meelelahutuslikum. Lõppkokkuvõttes mängid sa ju selleks, et lõbutseda?

Mängud, mis nõuavad oskuste ja õnne kombinatsiooni, on need, kus võiduvõimalused on sinu kasuks. Näiteks blackjacki puhul on üldine tõenäosus kasiino kasuks vaid 1%, samas kui mänguautomaatide puhul on kasiino üldine eelis 25%.

Need koefitsiendid tähendavad, et kasiinosid opereerivad kruiisilaevad eelistavad mänguautomaatide mängijaid kaardimängijatele, seda nii pakutavate mängude arvu kui ka antavate lojaalsuspreemiate osas.

Kokkuvõttes võib öelda, et raha võitmiseks on parimad mängud osavusmängud. Lojaalsuspreemiate, näiteks tasuta kruiiside teenimiseks on mänguautomaadid parim valik.

Kas kruiisilaevade kasiinos on joogid tasuta?

Ajalooliselt ei ole kruiisilaevade kasiinos mängijatele joogid olnud tasuta, nagu need tavaliselt maismaa kasiinodes on. On siiski erandeid.

Royal Caribbean, Carnival, Princess, Holland America ja Norwegian Cruise Line’il on kasiinos tasuta joogid kasiinotasu soodustuseks. Saavutades nõutava taseme, teenid kasiinobaaris tasuta jooke, tavaliselt terve staatuseaasta jooksul. Carnival, Princess ja Virgin Voyages pakuvad sageli ka tasuta jooke (kas kasiinos või kogu laeval) individuaalsete kruiiside eest. Celebrity kruiisidel saavad kõik aktiivselt kasiinos mängivad inimesed tasuta well-joogid.

Lisaks on luksuskruiiside, nagu Silversea, Seabourn ja Regent Seven Seas, kasiinodes joogid tasuta, sest kõik pardal olevad joogid sisalduvad kruiisi hinnas. Suurlaevade liinidel joovad kõik, kes ostavad joogipaketi või sõidavad kruiisil, mille piletihind sisaldab jooke, ka kasiinos “tasuta”.

Kas kruiisilaevade kasiinod on reguleeritud?

Kruiisilaevade kasiinod on reguleeritud kahel viisil. Tavaliselt järgivad nad laeva registrijärgse riigi seadusi. Kuid kuna hasartmängud toimuvad tavaliselt ainult siis, kui laev viibib rahvusvahelistes vetes, järgivad USA sadamatest väljuvad kruiisilaevad ka Cruise Lines International Association’i kehtestatud eeskirju. Nende eeskirjade kohaselt peavad kõik kruiisilaevade liikmete laevadele ostetud ja paigaldatud seadmed vastama Nevada Gaming Control Boardi või mõne muu litsentseeritud jurisdiktsiooni regulatiivsetele standarditele, mis käsitlevad tagasimakseid ja sisemist tarkvara.

Lisaks peavad igas kasiinos olema kättesaadavad majareeglid. Iga liige kruiisiliin peab iga mängulaua juures välja panustamise miinimum- ja maksimumpiirid iga mängu puhul ning mänguautomaate või laudu tohivad mängida ainult täiskasvanud.

Milline on vanuse alampiir kruiisilaeva kasiinos mängimiseks?

Kruiisilaeva kasiinos hasartmängude mängimise miinimumvanus on enamasti 18 aastat, kuid on ka erandeid. MSC Cruises’i puhul on hasartmängude mängimise vanuse alampiir 21 aastat igal kruiisil, mille sadam on USA-s, muidu on vanus 18 aastat. Mõned kruiisilaevad, sealhulgas Royal Caribbean ja Celebrity, tõstavad Alaska-reisidel miinimumvanuse 21 aastani.

Kas laevadel toimuvad kasiinoturniirid?

Peamiste kruiisilaevade kasiinod korraldavad pardal sageli turniire, kus mängitakse erinevaid kasiinomänge. Nende hulka kuuluvad nii mänguautomaaditurniirid kui ka blackjacki ja Texas Hold’em’i kaardimängude turniirid.

Mõned turniirid on kutsuturniirid, mida pakutakse ainult teatava tasemega kasiinode lojaalsusliikmetele. Need toimuvad sageli kruiisidel, mida korraldatakse spetsiaalselt selle taseme saavutanud mängijatele. Näiteks Royal Caribbean korraldab Signature-kruiise, mis on mõeldud nende tipptasemel mängijate hellitamiseks ja meelelahutamiseks.

Kas kasiinos võib suitsetada?

Kasiinosid peetakse sageli kruiisilaevadel suitsetamisvabaduse viimaseks bastioniks (peale väikeste, selleks ettenähtud alade tekil). Kuid nende laevade arv, mis pakuvad mittesuitsetajatele mõeldud kasiinosid, kasvab pidevalt.

Celebrity Cruises ei luba oma laevade kasiinodes suitsetamist ning ka luksuslaevadel asuvad suhteliselt väikesed kasiinod on üldjuhul mittesuitsetajad.
Mitmed liinid pakuvad hübriidseid võimalusi. Näiteks mõnel Carnivali laeval on eraldi suitsetamise ja mittesuitsetamise kasiinod. Norwegianil on mõnel laeval eraldi suitsetamisruumid; siiski on sigarettide ja e-sigarettide kasutamine lubatud nende laevade kasiinodes, kus eraldi suitsetamisruume ei ole. Princess ei luba suitsetamist, välja arvatud selleks ettenähtud mänguautomaatide juures, ja Holland America kasiinos on samuti eraldatud suitsetamisruumid.

Kas kruiisilaevade kasiinod võtavad vastu sularaha?

Kruiisilaevade kasiinod võtavad sularaha vastu nii mänguautomaatide kui ka lauamängude puhul. Näiteks võite istuda mänguautomaadi juurde ja sisestada 20-dollarilise rahatähe, mis seejärel masina ekraanil “krediidiks” ümber arvestatakse. Krediidi väärtus sõltub mänguautomaadi nimiväärtusest. Teise võimalusena võite minna ruletilaua juurde, panna 20 dollarit ja vahetada selle žetoonide vastu.

Sularaha vahetamine masinate ja laudade juures on ühepoolne, isegi kui sa võidad. Kruiisilaevade kasiinode mänguautomaadid ja diilerid ei väljasta sularaha. Kui olete mängimise lõpetanud, võidakse teile väljastada paberkandjal krediteerimiskviitung, mille saate kassasse viia, et saada sularaha, või mõnel kruiisiliinil kantakse teie võidud otse teie laevakontole. Mängulauas võtate žetoonid kassasse, et need sularahaks tagasi vahetada.

Kui te ei reisi sularahaga, leiate kasiinos või külaliste teeninduses sularahaautomaadid. Kruiisilaevade kasiinodes on sularaha asemel alternatiiviks paberkrediidikviitungid, mida saab mängida sularahana kas mänguautomaatides või laudades, pardal olev krediit või kasiino tasuta mäng, mis on laetud teie kajutikontole, või kasiinoga kokkulepitud krediidiliinid.

Samuti saate mänguraha otse oma laevakontole kanda nagu baaris või mujal pardal joogi eest. Hasartmängutasud on kruiisilaevadel erinevad, kuid enamasti võetakse lauamängude eest teenustasu, mänguautomaatide eest aga mitte.

Näiteks küsis mu abikaasa hiljuti oma pardakontolt raha blackjacki lauas ja temalt nõuti 5% lisatasu. Laev, kus me olime, ei olnud seadistatud nii, et mängumasinate puhul oleks võimalik otse laevakontolt raha võtta (mõnikord on see nii), nii et ma pidin mängimiseks minema kassasse krediitkaardi saamiseks. Minult ei võetud lisatasu, kuigi kui ma oleksin küsinud sularaha, oleks seda tehtud. Mõlemad meie tasud lisati meie lõplikule arveldusarvele pardal.

Kuna mänguautomaadi mängimise eest raha juurde ei lisata tasu, siis panevad pardakassod tavaliselt paika reeglid selle kohta, kui kiiresti saab automaadist raha välja võtta. Need reeglid on mõeldud selleks, et hoida kruiisimehi kasutamast mänguautomaate sularahaautomaatidena, et saada kas sularaha lauamängude jaoks või võtta välja pardakrediit, mille nad on saanud kruiisifirmalt või reisibüroolt.

Kokkuvõttes

Kui teile meeldib mängida, pakuvad kruiisilaevade kasiinod lõbusat võimalust veeta merepäev või -õhtu laeval. Saate võtta õppetunde, et õppida mänge, mida te ei oska mängida, ja isegi osaleda turniiridel.

Lisaks lõbusale mängimisele pardal on paljudel kruiisilaevadel mängijaklubid, mis pakuvad pardal soodustusi ja isegi tasuta kruiise. Ja kuna võiduvõimalused on umbes samad kui USA maismaakasutuses, kus kehtivad sarnased eeskirjad, on kruiisilaevade kasiinod lõbusaks ja meelelahutuslikuks meelelahutuseks turvaline valik – kuigi me julgustame teid alati mängima vastutustundlikult.