July 18, 2024

Spordi hasartmängud on dereguleeritud

14. mail 2018 tühistas ülemkohus 1992. aasta kutse- ja amatöörspordi kaitse seaduse (PASPA), mis keelas spordikihlvedude korraldamise Ameerika Ühendriikides väljaspool Nevadat. Vaid ühe aasta jooksul legaliseerisid seitse osariiki lisaks Nevadale spordikihlvedude tegemise ja võtsid sisse 8 miljardit dollarit kihlvedusid. Tänapäeval on see täielikult seaduslik 13 osariigis ja kõik ülejäänud osariigid, välja arvatud käputäis, liiguvad legaliseerimise suunas.

Kuidas te saate panustada, sõltub sellest, kus te elate

Mõnes osariigis saab panuseid teha ainult isiklikult füüsilises spordiennustuses, mis asub sageli kasiinos. Teistes osariikides on lubatud spordikihlvedude tegemine kohapeal, veebis ja mobiilselt. Mõnes osariigis, näiteks New Mexicos, on ainult üks koht, kus on seaduslik panuseid teha. Teistes osariikides, nagu New Jersey, mis juhtis võitlust PASPA tühistamise eest, on kihlvedude tegemine lubatud kümnete füüsiliste kohtade, rakenduste ja veebisaitide kaudu.

Kõik spordikihlvedude saidid ei ole võrdsed

Hasartmängudele üldiselt ja eelkõige spordikihlvedudele pühendatud rakendusi ja veebisaite on kümneid – ja igaühe puhul võib oodata erinevat kogemust. Kõige olulisem on kontrollida ettevõtte ajalugu ja mainet, kuid pidage meeles, et erinevad saidid võtavad vastu panuseid erinevatele spordialadele ja erinevatele liigadele. Kontrollige selliseid asju nagu koefitsientide ja liinide konkurentsivõime, samuti kihlveovõimalused ja klienditeeninduse vormid. Samuti on oluline märkida, et mõnel saidil on erinevad väljamaksete tegemise kiirused ning hoiuste ja väljamaksete tegemise meetodid.

Õppige oma pangakontot haldama

Enne oma esimese panuse tegemist on oluline õppida spordiennustuse kõige olulisemat aspekti: oma pangaraha haldamist. Teie pangaraha on summa, mille te panustamiseks hoiustate, ja kuigi igaühe number on erinev, on üldine rusikareegel, et te ei tohiks kunagi panustada rohkem, kui te võite endale lubada kaotada. Teine samm on valida oma “ühiku suurus” – see on protsent oma pangakassast, mida panustate ühele sündmusele. Üldiselt peaks see olema vahemikus 1% ja 5% ning sa pead oma pangaraha haldamise strateegiat perioodiliselt ümber hindama. Üldiselt on kõige kogenumad kihlvedude tegijad ja kõige paremate spordialaste teadmistega inimesed, kes panustavad nii suures vahemikus 4% kuni 5%. Konservatiivsed panustajad jäävad vahemiku alumisse otsa.

Harjuta kaotamisega

Professionaalsed mängurid panustavad harva rohkem kui 1% oma pangarahast ühele sündmusele – ilmselt seetõttu, et nad teavad, kui tõenäoliselt nad sellest rahast lahku lähevad. Tavaline viga on panustada suurel määral, kui teil on kuum seeria, kuid oma pangaraha haldamise strateegiast loobumine, kui teil on kuum, on harva võiduline samm. Professionaalsed mängurid loodavad võita umbes 60% ajast – mis tähendab, et isegi nad kaotavad neli panust kümnest. Lühidalt öeldes on sagedased kaotused spordikihlvedude reaalsus.

Spordikihlvedude tegemisel on oma keel

Panust nimetatakse “tegevuseks”. Kui alavõitja hoiab skoori joone sees, on ta “katnud leviku”. 1000 dollari suurune panus on “kümme”. “Handle” on tehtud panuste arv ja “hold” on protsent, mis läheb majale. Kui mäng on “off the board”, ei saa sellele panustada ja kahte vastasvõistkonda nimetatakse “sides”. Nagu juristid, arstid ja automehaanikud, kasutavad ka spordiennustajad žargooni, mis on kõrvalistele isikutele võõras, ja kui soovite selles tegevuses osaleda, peate õppima ära selle žargooni.

Võite panustada peaaegu kõigele

Tänu “eksootilistele” tugipanustele saate mängida peaaegu kõigele, mille tulemus on määramata. Paljud neist on meelevaldsed ja koomilisuse piiril, kuid koefitsientide tegijad teevad nende kohta koefitsiente niisama. Super Bowli eksootiliste kihlvedude hulka on näiteks kuulunud, kas staadioni katus avaneb enne mängu, kui palju reklaame mängu ajal eetrisse jõuab, kas fänn jookseb väljakule või mitte ja kas Christina Aguilera esineb poolajal.

Krediidikorraldajad valivad favoriidid ja alavõitjad

Krediidikorraldajad töötavad, et võita kihlvedude tegijaid neid palkavate spordiennustajate jaoks. Nad teevad seda, töötades välja tohutu hulga nii kõvasid andmeid – statistikat – kui ka pehmeid andmeid, nagu näiteks üldsuse arvamus. Nagu nimigi ütleb, määravad koefitsientide tegijad kindlaks koefitsiendid, et üks meeskond või sportlane võidab teist meeskonda või sportlast ja kui palju. Seejärel kasutavad nad seda teavet selleks, et luua spordiennustuse jaoks soodsaid, kuid siiski konkurentsivõimelisi võistleva kihlveokontoriga konkureerivate kihlveokontoritega võrreldes.

Point Spreadid ühtlustavad koefitsiente

Üks levinumaid panustamisviise on panustamine punktivahega, mis kujutab endast punktide arvu, millega favoriit eeldatavasti võidab alavõitja üle. Punktivahe võimaldab panustajatel panustada mitte sellele, kas alavõitja leiab võimaluse võita, vaid sellele, kas kaotus on väiksem, kui koefitsiendid eeldasid. Favoriit “annab” alavõitjale punkte. Kui panustate näiteks Philadelphia Eaglesile kui kaheksa punkti suurusele favoriidile New York Giantsi üle, siis peaksite panustamise võitmiseks saama linnud rohkem kui kaheksa punktiga võita.

Rahaliini panustamine võimaldab teil valida võitja otse välja

Kaotada punktivahe panus meeskonnale, kes tegelikult mängu võitis, on pettumust tekitav ettevõtmine. Kui punktivahe ei ole sinu jaoks, võid mängida moneyline’i, mis võimaldab sul valida meeskonna, kes võidab otse suvalise arvu punktidega. Kui valite favoriidi, peate muidugi riskima rohkem, et võita vähem – kui valite tugevalt favoriidist meeskonna, peate maksma palju rohkem. Rahaliin -240 tähendab, et panustad 240 dollarit, et võita 100 dollarit. Mündi teisel poolel on riskantne, kuid potentsiaalselt tulus panus alavõitjale. Rahaliin +$190 tähendab, et panustad $100, et võita $190.

Over/Under võimaldab teil mängida kombineeritud tulemustele

Teine tavaline panus on over/under, mis võimaldab panustada võistluse kumulatiivsetele punktidele. Kui näiteks Eaglesi-Giantide mängu over/under on 28,5, võid panustada, et mõlemad meeskonnad teevad kokku rohkem kui 29 punkti või vähem kui 28 punkti. Liin on peaaegu alati seatud poole punkti kümnendikuga, et vältida viikude, mida nimetatakse “push’ideks”. Kui võistlevad kaks nõrga kaitse ja tugeva rünnakuga meeskonda, on spreadid tavaliselt kõrged ja vastupidise rünnaku ja kaitse stsenaariumi korral tavaliselt madalad.

Parlay panused on kõik või mitte midagi

Parlay panused võimaldavad suurendada oma võimalusi suureks väljamakseks, kombineerides mitu panust üheks panuseks. Mida rohkem panuseid kaasate, seda suuremaks muutuvad koefitsiendid, kuid nagu kõigi hasartmängude puhul, on ka siin üks konks. Parlay võitmiseks peate võitma kõik selles sisalduvad panused. Kui üks panus kaotab, kaotate kogu parlay – sealhulgas ka panused, mida oleksite võinud eraldi võita.

Teaser Bets Boost Parlays – hinnaga

Teaser-panused kombineerivad mitu panust, millest igaüks peab võitma, täpselt nagu parlay’d, kuid see panustamisviis annab panustajale lisakontrolli. Teaserid võimaldavad mängijal “osta” punkte, et lisada või lahutada võidu tõenäosuse suurendamiseks. Kompromissiks on see, et kui teaser võidate, teenite väiksema tulu.

Prop-panused võimaldavad panustada suvalistele sündmustele

Lühendatult “ettepanekute panused”, prop-panused võimaldavad teil panustada võistluse raames toimuvatele sündmustele, millel ei pruugi olla midagi pistmist mängu tulemusega. Mõned ei nõua mingeid oskusi või teadmisi, näiteks avakohtumise mündiheitluse tulemused või see, kui kaua kulub Super Bowl’i rahvushümni laulmiseks esinejal aega. Kvaliteetne kihlvedu hõlmab selliseid asju nagu see, milline meeskond teeb esimesena skoori ja kas teatud mängija teeb touchdown’i.

Erinevad kihlveokontorid seavad erinevaid liine

Nagu eelnevalt mainitud, tunnustavad paljud riigid mitut erinevat hasartmängutehingut, nii internetis kui ka reaalselt. Te peaksite ostma nii palju kui võimalik, seejärel tehke oma panus selle kihlveokontori juures, mis pakub kõige soodsamat joont. Isegi pool punkti võib tähendada erinevust selle vahel, kas teie meeskond katab punktivahe – ja te võidate oma panuse – või mitte.

Liinid liiguvad reaalajas

Korditegijad edastavad sageli oma avamisliini valitud kihlvedude tegijate rühmale, et näha, kuidas nad reageerivad. Seejärel täpsustavad nad mõnikord joont, enne kui nad selle avalikkusele otseülekandena avaldavad – kuid liikumine ei lõpe sellega. Sõltuvalt sellest, kui palju inimesi panustab ühel või teisel poolel, võib koefitsientide koefitsientide tegija päeva jooksul mitu korda joont muuta. Seda seetõttu, et nende lõppeesmärk on luua keskkond, kus mängijad panustavad mõlemale meeskonnale umbes võrdselt.

Spordikihlvedude puhul maksavad kõik, et mängida

Spordiennustused koguvad komisjonitasu – mida sageli nimetatakse “mahla” või “vig”, mis on lühend sõnast “vigorish” – kõikidelt tehtud panustelt. Põhjus, miks parimad kihlveokontorid on need, kelle liinid julgustavad võrdseid ja vastupidiseid panuseid, on see, et võrdse jaotuse korral maksavad kaotajale panustanud inimesed nende võidu, kes panustavad õigesti – ja kihlveokontor jätab mahla endale.

-110 esindab Vig

Juice’i või vig’i esindab -110, mis on spordiennustuse maagiline number. Et tagada kasum võrdsete panuste puhul, nõuavad kihlveokontorid, et mängijad paneksid 110 dollarit, et võita 100 dollarit. Kui üks panustaja kaotab 100 dollari suuruse panuse ja teine mängija maksab 110 dollarit, et võita 100 dollarit, saab spordiennustusettevõte 10 dollarit vigu. Ilma -110 kontseptsioonita oleks spordiennustusel praktiliselt võimatu tegutseda.

Saate “vähendatud mahlade” jaoks ringi osta

Standardse -110-mahla puhul peate võitma 52,37% oma panustest, et saavutada tasuvus. Mõned spordiennustused pakuvad “vähendatud mahla” mõnele panusele kas selleks, et konkureerida konkureerivate kihlvedudega või julgustada panustajaid panustama teistmoodi ühekülgse joone peale. Kui kihlveokontor pakub -107 vähendatud mahla, peate võitma vaid 51,67% ajast, et saavutada tasuvus. -105 mahlaga langeb see arv 51,22%-ni.

Suured liinimuutused avavad ukse “keskpärasusele”.

Kui tugevalt soositud meeskond saab suhteliselt madala joone, kiirustavad paljud panustajad oma panuseid lukustama sellele, mida nad näevad soodsana. Korditegijad kohandavad seejärel joont, et inimesed panustaksid teistmoodi. Kui liin liigub märkimisväärselt, saavad panustajad, kes on varakult panustanud algsele levikule, “mängida keskel”, tehes eraldi panuse sama meeskonna vastu, kes katab uue leviku. Näiteks kui panustate Buffalo Bills’ile, kes võidab New York Jets’i seitsme punktiga – ühe touchdowniga – ja seejärel liigub joon 10-le – nüüd kahe skooriga mäng -, siis võite teise panusega Bills’i vastu panustada keskeltläbi. Kui Bills võidab üheksa punktiga, võidad mõlemad panused.

Mõistke push’i kontseptsiooni enne panustamist

Spordikihlvedude puhul nimetatakse push’iks patiseisu, mille puhul te ei võida ega kaota oma panust. See, mis on push, võib erineda sõltuvalt spordialast, spordiennustusest ja panuse tüübist (over/under, punktivahe, moneyline jne). Kui te lükate ühe oma panuse parlay’s, siis see üksikpanus eemaldatakse ja ülejäänud parlay jätkub tavapäraselt. Teaser’i puhul tühistab üks push kogu panuse. Push’i korral tagastatakse panustaja raha.

Boonused on seotud tingimustega

Paljud kihlveosaalid pakuvad uute klientide ligimeelitamiseks boonuseid, mõnikord deposiitboonuste, teinekord aga tasuta panuse kujul. Kuigi boonused on hea viis oma pangaraha suurendamiseks, on nendega alati seotud piirangud. Mõnikord peate panustama teatud summa, enne kui saate raha sisse maksta; teiste boonuste puhul on olemas “rollover”-nõuded. Boonustel võivad olla ajalised piirangud, piirangud aktiivsete boonuste arvule, mida saad teenida, või piirangud sellele, millist tüüpi panuseid saad boonusrahaga teha.

Read ei muutu kunagi tehtud panuste puhul, mis on tehtud

Kui te panustate, lukustate sel ajal kehtinud joone, kuid see dünaamika on kahe teraga mõõk. Sa võid olla õnnelik, et panus on paigas, kui vaatad, kuidas joon muutub päeva jooksul ebasoodsamaks, või võid vaadata, kuidas see muutub vastupidiseks, ja jääda soovima, et sa poleks nii vara päästikule vajutanud. Ei ole olemas “õiget aega” panustamiseks. Õige panustamine nõuab oskusi, kogemusi ja õnne. Üldiselt kipuvad liinid mänguaja lähenedes favoriidi vastu tõusma, kuid alavõitjale panustades ei ole alati mõistlik kuni viimase hetkeni oodata.

Võitmine ei tähenda kohest raha

Erinevad kihlveokontorid lubavad mängijatel oma kontolt raha välja võtta väga erinevalt – ja peaaegu alati on lihtsam raha oma pangakontole sisse maksta kui raha välja võtta. Mõnel raamatul on maksimaalsed ja minimaalsed väljavõtmissummad, samas kui teised lukustavad osa sinu raha, kuni oled täitnud boonusnõuded, näiteks ülekandmise nõuded. Mõnedel raamatutel on dramaatiliselt erinev väljamaksete kiirus ja mõned pakuvad palju rohkem makseviise kui teised.

Liiga palju võitmine võib sind keelata

Spordiennustused soovivad, et mängurid võidaksid umbes 50% oma panustest. Nii saavad nad kõigilt panustajatelt pool aega sisse nõuda intressi – ja muidugi ei saa kunagi liiga palju kaotada. Küll aga võite võita liiga palju. Kui mängijad võidavad liiga sageli, eriti kõrgema palgaga panuste puhul, on üsna tavaline, et kihlveokontor teatab neile, et nad ei ole enam teretulnud panuseid tegema.